 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SK3200B-LTP)
Micro Commercial Components (MCC) SK3200B-LTP
PartNo:
SK3200B-LTP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 5127
Request Qty:
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 200V,3A
RoHS:Details
Product:Schottky Rectifiers
Technology:Si
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage:200 V
If - Forward Current:3 A
Ifsm - Forward Surge Current:
Configuration:
trr - Reverse Recovery time:
Vf - Forward Voltage:
Ir - Reverse Current:0.5 mA