Micro Commercial Components (MCC) (SMA6F13A-TP)
PartNo:
SMA6F13A-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Transient Voltage Suppressors 13V, 600W
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
Clamping Voltage:
20.4 V
Breakdown Voltage:
14.4 V to 15.9 V
Peak Surge Current:
40 A