 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMA6F13A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMA6F13A-TP
PartNo:
SMA6F13A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2841
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 13V, 600W
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
Clamping Voltage:20.4 V
Breakdown Voltage:14.4 V to 15.9 V
Peak Surge Current:40 A