Micro Commercial Components (MCC) (SMA6J12A-TP)
PartNo:
SMA6J12A-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Transient Voltage Suppressors Sgle Uni-Direct 600W, 19.9V
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
12 V
Clamping Voltage:
19.9 V
Breakdown Voltage:
14.7 V
Peak Surge Current:
70 A