 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMA6J12CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMA6J12CA-TP
PartNo:
SMA6J12CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 9368
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors Sgle Uni-Direct 600W, 19.9V
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:12 V
Clamping Voltage:19.9 V
Breakdown Voltage:14.7 V
Peak Surge Current:70 A