 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMA6J13A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMA6J13A-TP
PartNo:
SMA6J13A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4875
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors Sgle Uni-Direct 600W, 21.5V
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:13 V
Clamping Voltage:21.5 V
Breakdown Voltage:15.9 V
Peak Surge Current:70 A