 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMA6J18A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMA6J18A-TP
PartNo:
SMA6J18A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1685
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors Sgle Uni-Direct 600w, 29.2v
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:18 V
Clamping Voltage:29.2 V
Breakdown Voltage:22.1 V
Peak Surge Current:70 A