Micro Commercial Components (MCC) (SMA6J24A-TP)
PartNo:
SMA6J24A-TP
Description:
Transient Voltage Suppressors Sgle Uni-Direct 600w, 38.9v
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
24 V
Clamping Voltage:
38.9 V
Breakdown Voltage:
29.5 V
Peak Surge Current:
70 A