 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMA6J24CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMA6J24CA-TP
PartNo:
SMA6J24CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 960
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors Sgle Uni-Direct 600w, 38.9v
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:24 V
Clamping Voltage:38.9 V
Breakdown Voltage:29.5 V
Peak Surge Current:70 A