Micro Commercial Components (MCC) (SMA6J26A-TP)
PartNo:
SMA6J26A-TP
Description:
Transient Voltage Suppressors Sgle Uni-Direct 600,42.1V
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
26 V
Clamping Voltage:
42.1 V
Breakdown Voltage:
31.9 V
Peak Surge Current:
70 A