 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMA6J26A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMA6J26A-TP
PartNo:
SMA6J26A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3965
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors Sgle Uni-Direct 600,42.1V
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:26 V
Clamping Voltage:42.1 V
Breakdown Voltage:31.9 V
Peak Surge Current:70 A