 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ10A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ10A-TP
PartNo:
SMAJ10A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4805
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 10V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:10 V
Clamping Voltage:17 V
Breakdown Voltage:11.1 V
Peak Surge Current:23.5 A