 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ12CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ12CA-TP
PartNo:
SMAJ12CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4001
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 12V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:12 V
Clamping Voltage:19.9 V
Breakdown Voltage:13.3 V
Peak Surge Current:20.1 A