 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMAJ130A)
Littelfuse SMAJ130A
PartNo:
SMAJ130A
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 8316
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 130Vr 400W 1.9A 5% UniDirectional
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:130 V
Clamping Voltage:209 V
Breakdown Voltage:144 V
Peak Surge Current:1.9 A