Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ150A-TP)
PartNo:
SMAJ150A-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Transient Voltage Suppressors 150V 400 Watts
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
150 V
Clamping Voltage:
243 V
Breakdown Voltage:
167 V
Peak Surge Current:
1.6 A