 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ150A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ150A-TP
PartNo:
SMAJ150A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4980
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 150V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:150 V
Clamping Voltage:243 V
Breakdown Voltage:167 V
Peak Surge Current:1.6 A