 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ15A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ15A-TP
PartNo:
SMAJ15A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3498
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 15V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:15 V
Clamping Voltage:24.4 V
Breakdown Voltage:16.7 V
Peak Surge Current:16.4 A