 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMAJ15CA)
Littelfuse SMAJ15CA
PartNo:
SMAJ15CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 12154
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 15Vr 400W 16.4A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:15 V
Clamping Voltage:24.4 V
Breakdown Voltage:16.7 V
Peak Surge Current:16.4 A