Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ160A-TP)
PartNo:
SMAJ160A-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Transient Voltage Suppressors 160V 400 Watts
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
160 V
Clamping Voltage:
259 V
Breakdown Voltage:
178 V
Peak Surge Current:
1.5 A