 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ160CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ160CA-TP
PartNo:
SMAJ160CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2238
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 160V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:160 V
Clamping Voltage:259 V
Breakdown Voltage:178 V
Peak Surge Current:1.5 A