 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ16A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ16A-TP
PartNo:
SMAJ16A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4802
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 16V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:16 V
Clamping Voltage:26 V
Breakdown Voltage:17.8 V
Peak Surge Current:15.3 A