Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ16A-TP)
PartNo:
SMAJ16A-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Transient Voltage Suppressors 16V 400 Watts
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
16 V
Clamping Voltage:
26 V
Breakdown Voltage:
17.8 V
Peak Surge Current:
15.3 A