 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMAJ17CA)
Littelfuse SMAJ17CA
PartNo:
SMAJ17CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 10258
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 17Vr 400W 14.5A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:17 V
Clamping Voltage:27.6 V
Breakdown Voltage:18.9 V
Peak Surge Current:14.5 A