 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMAJ200A)
Littelfuse SMAJ200A
PartNo:
SMAJ200A
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 13134
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 200Vr 400W 1.2A 5% UniDirectional
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:200 V
Clamping Voltage:324 V
Breakdown Voltage:224 V
Peak Surge Current:1.2 A