 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ20CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ20CA-TP
PartNo:
SMAJ20CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4294
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 20V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:20 V
Clamping Voltage:32.4 V
Breakdown Voltage:22.2 V
Peak Surge Current:12.3 A