 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMAJ24CA)
Littelfuse SMAJ24CA
PartNo:
SMAJ24CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 9937
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 24Vr 400W 10.3A 5% BiDirectional
Channels:
Operating Voltage:24 V
Clamping Voltage:38.9 V
Breakdown Voltage:26.7 V
Peak Surge Current:10.3 A