Littelfuse (SMAJ24CA)
PartNo:
SMAJ24CA
Manufacturers:
Littelfuse
Description:
Transient Voltage Suppressors 24Vr 400W 10.3A 5% BiDirectional
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
24 V
Clamping Voltage:
38.9 V
Breakdown Voltage:
26.7 V
Peak Surge Current:
10.3 A