 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMAJ250CA)
Littelfuse SMAJ250CA
PartNo:
SMAJ250CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 25238
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 250Vr 400W 1A 5% BiDirectional
Channels:
Operating Voltage:250 V
Clamping Voltage:405 V
Breakdown Voltage:279 V
Peak Surge Current:1 A