 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMAJ30CA)
Littelfuse SMAJ30CA
PartNo:
SMAJ30CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 14148
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 30Vr 400W 8.3A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:30 V
Clamping Voltage:48.4 V
Breakdown Voltage:33.3 V
Peak Surge Current:8.3 A