Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ33CA-TP)
PartNo:
SMAJ33CA-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Transient Voltage Suppressors 33V 400 Watts
Operating Voltage:
33 V
Clamping Voltage:
53.3 V
Breakdown Voltage:
36.7 V
Peak Surge Current:
7.5 A