 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMAJ33CA)
Littelfuse SMAJ33CA
PartNo:
SMAJ33CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 24652
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 33Vr 400W 7.5A 5% BiDirectional
Channels:
Operating Voltage:33 V
Clamping Voltage:53.3 V
Breakdown Voltage:36.7 V
Peak Surge Current:7.5 A