 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ40CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ40CA-TP
PartNo:
SMAJ40CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 398
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 40V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:40 V
Clamping Voltage:64.5 V
Breakdown Voltage:44.4 V
Peak Surge Current:6.2 A