Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ40CA-TP)
PartNo:
SMAJ40CA-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Qty:
398
Request Qty:
Description:
Transient Voltage Suppressors 40V 400 Watts
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
40 V
Clamping Voltage:
64.5 V
Breakdown Voltage:
44.4 V
Peak Surge Current:
6.2 A