 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ43CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ43CA-TP
PartNo:
SMAJ43CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4810
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 43V 400 Watts
Channels:
Operating Voltage:43 V
Clamping Voltage:69.4 V
Breakdown Voltage:47.8 V
Peak Surge Current:5.7 A