 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ48CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ48CA-TP
PartNo:
SMAJ48CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3620
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 48V 400 Watts
Channels:
Operating Voltage:48 V
Clamping Voltage:77.4 V
Breakdown Voltage:53.3 V
Peak Surge Current:5.2 A