 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ51A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ51A-TP
PartNo:
SMAJ51A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3760
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 51V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:51 V
Clamping Voltage:82.4 V
Breakdown Voltage:56.7 V
Peak Surge Current:4.9 A