Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ51A-TP)
PartNo:
SMAJ51A-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Transient Voltage Suppressors 51V 400 Watts
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
51 V
Clamping Voltage:
82.4 V
Breakdown Voltage:
56.7 V
Peak Surge Current:
4.9 A