 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Littelfuse  (SMAJ51CA)
Littelfuse SMAJ51CA
PartNo:
SMAJ51CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 17120
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 51Vr 400W 4.9A 5% BiDirectional
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:51 V
Clamping Voltage:82.4 V
Breakdown Voltage:56.7 V
Peak Surge Current:4.9 A