 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ54A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ54A-TP
PartNo:
SMAJ54A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1410
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 54V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:54 V
Clamping Voltage:87.1 V
Breakdown Voltage:60 V
Peak Surge Current:4.6 A