Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ60A-TP)
PartNo:
SMAJ60A-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Transient Voltage Suppressors 60V 400 Watts
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
60 V
Clamping Voltage:
96.8 V
Breakdown Voltage:
66.7 V
Peak Surge Current:
4.1 A