 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ60A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ60A-TP
PartNo:
SMAJ60A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4841
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 60V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:60 V
Clamping Voltage:96.8 V
Breakdown Voltage:66.7 V
Peak Surge Current:4.1 A