 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ70A-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ70A-TP
PartNo:
SMAJ70A-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 4900
Request Qty:
Description: Transient Voltage Suppressors 70V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:70 V
Clamping Voltage:113 V
Breakdown Voltage:77.8 V
Peak Surge Current:3.5 A