Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ70A-TP)
PartNo:
SMAJ70A-TP
Description:
Transient Voltage Suppressors 70V 400 Watts
Details
Polarity:
Unidirectional
Channels:
Operating Voltage:
70 V
Clamping Voltage:
113 V
Breakdown Voltage:
77.8 V
Peak Surge Current:
3.5 A