Micro Commercial Components (MCC) (SMAZ10-TP)
PartNo:
SMAZ10-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Zener Diodes 10V 200Ohms
Details
Vz - Zener Voltage:
10 V
Voltage Tolerance:
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:
1 W
Maximum Reverse Leakage Current:
1 uA
Zz - Zener Impedance:
200 Ohms