 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAZ12-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAZ12-TP
PartNo:
SMAZ12-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 5296
Request Qty:
Description: Zener Diodes 12V 150Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:12 V
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:1 uA
Zz - Zener Impedance:150 Ohms