Micro Commercial Components (MCC) (SMAZ12-TP)
PartNo:
SMAZ12-TP
Description:
Zener Diodes 12V 150Ohms
Details
Vz - Zener Voltage:
12 V
Pd - Power Dissipation:
1 W
Maximum Reverse Leakage Current:
1 uA
Zz - Zener Impedance:
150 Ohms