 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAZ15-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAZ15-TP
PartNo:
SMAZ15-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 15000
Request Qty:
Description: Zener Diodes 15V 150Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:15 V
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:1 uA
Zz - Zener Impedance:150 Ohms