 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAZ22-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAZ22-TP
PartNo:
SMAZ22-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 7250
Request Qty:
Description: Zener Diodes 22V 180Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:22 V
Voltage Tolerance:
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:500 nA
Zz - Zener Impedance:180 Ohms