 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAZ33-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAZ33-TP
PartNo:
SMAZ33-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 15000
Request Qty:
Description: Zener Diodes 33V 300Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:33 V
Voltage Tolerance:
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:500 nA
Zz - Zener Impedance:300 Ohms