 All Product > Discrete Semiconductors > Diodes > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAZ6V2-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAZ6V2-TP
PartNo:
SMAZ6V2-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 15000
Request Qty:
Description: Zener Diodes 6.2V 200Ohms
RoHS:Details
Vz - Zener Voltage:6.2 V
Voltage Tolerance:
Voltage Temperature Coefficient:
Zener Current:
Pd - Power Dissipation:1 W
Maximum Reverse Leakage Current:5 uA
Zz - Zener Impedance:200 Ohms